Tekken 8, Bir Ayda 2 Milyon Satışa Ulaştı

Bandai Namco’nun yayınladığı Tekken 8, piyasaya sürülmesinin ardından ilk ayda 2 milyon kopya satışıyla dikkat çekiyor. 26 Ocak‘ta PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S platformları üzerinden kullanıma sunulan dövüş oyunu, ilk gününde 1 milyon satış rakamına ulaştı ve bir ay içinde 2 milyon sattı. Bandai Namco’ya göre, bu satış hızı Tekken 7’nin satışlarını “büyük ölçüde geride bırakıyor”. Halen oynanan Tekken 7, serinin toplamda en yüksek satış rekoruna sahip olup, dünya çapında 11.8 milyon kopya sattı.

Tekken 8, rakip dövüş oyunu Street Fighter 6 ile benzer bir satış hızına sahip olup, her ikisi de satışa sunulduktan bir ay sonra 2 milyon kopya sattı. Capcom’un Street Fighter 6’sı yedi ayda 3 milyon kopya satarken, NetherRealm’ın Mortal Kombat 11’i ise satışa sunulduktan bir aydan biraz fazla bir süre sonra 3 milyon kopya sattı.

Tekken 8, Bir Ayda 2 Milyon Satışa Ulaştı

Bandai Namco, Tekken 8 için “çeşitli içerik güncellemeleri, e-spor etkinlikleri, müzik ve lisans duyuruları” aracılığıyla desteğin süreceğini belirtti. Bu çerçevede, Tekken World Tour 2024, 13 Nisan’da başlayacak ve oyunun ilk yılındaki e-sporun doruk noktası olan Tekken World Tour Finali ile sona erecek.

Bandai Namco ayrıca, bazı oyuncuların şikayetlerine neden olan tartışmalı Tekken Dükkanı’na da değindi. “Bu oyun içi dükkan, önceki yüklemelerden kostümler, avatarlar için karakter ciltleri ve işbirliklerimizden lisanslı ürünler gibi özelleştirme öğeleri sağlayacak ve oyuncuların favori Tekken karakterlerine kendi dokunuşlarını eklemelerine olanak tanıyacak,” dedi Bandai Namco.

Tekken 8‘in Yıl 1 geçişi, DLC olarak dört ek oynanabilir karakter ekleyecek. Bunların ilki, yeni bir yüksek topuz dreads saç stili ve Tekken 8 için yeni bir kıyafetle Eddy olacak, ancak onun capoeira dövüş stili yerinde ve doğru olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x