Fransalı baba ve kız Türkiye’ye hayran kaldı: Türk misafirperverliği bir efsanedir!

Fransız turist Sarah Bourru, Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini keşfetmek amacıyla Fransa’dan bisikletle yola çıkarak Nisan ayında Türkiye’ye geldi. Kapadokya’da babasıyla buluşan genç kadın ve babası bisikletleriyle Kahramanmaraş, Adıyaman, Mardin ve Midyat’ı keşfetti. 

Gercüş’te yaşadıkları deneyimlerin ardından sırasıyla Hasankeyf ve Diyarbakır’a yol alacak olan Bourru ailesi Türkiye’yi tatil tercihi olarak seçmelerindeki en büyük etkenin, ülkenin sıcak ve zengin tarihine duydukları hayranlık olduğunu belirttiler. Özellikle Güneydoğu’yu keşfetmeyi planladıklarını ifade eden Bourru ailesi, Türk insanlarının sıcaklığının ve ilgisinin tatillerini daha da özel kıldığını vurguladı.

“TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ BİR EFSANEDİR”

Yaşadığı ilginç deneyim hakkında konuşan seyahat tutkunu Fransız turist, “Fransa’dan geldiğini belirten Sarah Bourru, “Fransa’dan ayrılalı 7 ay oldu ve Avrupa’yı bisikletle geçerek Türkiye’ye geldim. Daha sonra babam geldi benim yanıma, 7 aydan sonra Kapadokya’da buluştuk. Burada ata bindik ve bisiklette Kahramanmaraş’a, Adıyaman, Mardin, Midyat’tan daha sonra Gercüş’e geldik. Buradan da Hasankeyf’e ve Diyarbakır’a gideceğiz. Daha sonra Yunanistan’a doğru yola çıkacağız. Orada mutlaka kışı geçireceğim, baharda tekrar bisiklete binip Gürcistan ve Ermenistan’a gideceğim. Türkiye çok güzel ve bu ülkeyi keşfetmekten çok mutlu olduğumu belirtmek isterim, yerel halk tarafından çok iyi karşılandığımızı ve çok minnettar olduğumuzu da dile getirmek isterim. Türk misafirperverliği bir efsanedir” şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x