Ünlü Otomotiv Devinden O Markasıyla İlgili İptal Açıklaması! Hayranları Hayal Kırıklığına Uğrayacak

Aston Martin, kurumsal stratejide önemli bir değişiklik yaparak Lagonda ismini yeniden canlandırma ve ayrı bir marka olarak sunma planlarını sonlandırma kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll’un açıklamalarına göre, Aston Martin artık Lagonda’yı ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak piyasaya sürmeme kararı almıştır. Stroll, Lagonda’yı Bentley gibi markalarla rekabet etmek istemediklerini belirtti.

ELEKTRİKLİ VE SPOR ARAÇLARA ODAKLANACAK

Aston Martin, önceden Lagonda modelini ayrı bir marka olarak konumlandırarak daha lüks bir araç sunma niyetindeydi. Ancak şirket, performanstan ziyade ultra lüks odaklı bir stratejinin artık geçerli olmadığını açıkladı ve bu doğrultuda elektrikli ve spor araçlara odaklanacak.

TEMEL SPOR OTOMOBİLLERİ VE GELECEK SUV MODİLLERİNDE AYRI BÖLÜME İHTİYAÇ DUYULMUYOR

Eski CEO Andy Palmer, Lagonda’nın Aston Martin’in elektrikli markası olarak canlandırılması fikrini desteklemişti ve 2018 ve 2019’da elektrikli sedan ve SUV konseptli otomobiller tanıtılmıştı. Ancak Stroll, temel spor otomobillerinin ve gelecekteki SUV modellerinin ayrı bir bölüme ihtiyaç duymadığını vurguladı. Stroll, “Spor otomobillerimiz ve SUV’larımız zaten yeterince lüks” dedi ve bu nedenle daha az performansa ve daha yüksek lükse odaklanan bir otomobili piyasaya sürmeyi düşünmediklerini belirtti.

LAGONDA İSMİ YENİDEN CANLANDIRILMIYOR

Lagonda ismi en son 2015 yılında sadece 200 adet özel modelle kullanılmıştı. Stroll’un açıklamaları, bu markanın yeniden canlandırma çabalarının sona erdiğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x